صادرات بادام

تولید انواع بادام مرغوب عمده در ایران:

انواع بادام در ایران تولید می شود که معمولا این نوع بادام ها به شکل عمده صادر می شوند. بادام مارما معمولا در حوزه صادرات برای کشورهای صادر کننده دارای جذابیت بیشتری است، معمولا بادام ایرانی دارای قیمت زیادتری نسبت به نوع های دیگر بادام در جهان است. ایران به شکل معمول دارای بادام هایی است بسیار عالی که باعث شده است این کشور جز برترین و بالاترین رتبه جهانی باشد به طوری که رتبه پنج را به خود اختصاص داده است، هر نوع بادام با هر نژادی را می توانید در این کشور پیدا کنید.

آمار کشورهایی که تولید بادام را برعهده دارند بیشتر بادام ایرانی و امریکایی و هم چنین اسپانیایی نام برده می شود، درست است کشورهای دیگری نیز وجود دارد که به تولید بادام می پردازند اما این سه کشور عمده تولید بادام را برعهده داشته و صادر می کنند. بازرگانی جهانگیری نیز به این نوع صادرات انواع بادام می پردازد. بادام ایرانی بسیار مشهور است در جهان و هر ساله هزاران تن بادام به کشورهای عربی و دیگر کشورها صادر می شود.

بیشترین مصرف بادام در جهان محصور کشور هایی
– هند
– چین
– ژاپن
– کره
– کانادا
– آمریکا
– کشور های اتحادیه اروپا

بازار تجارت بادام ایرانی در انواع قیمت:

در دهه های اخیر برای همه محصولات بخصوص بادام تحولات زیادی در جهان بوجود آمده است، با این نوع تحولاتی که صورت گرفته است تجارت های دیگر مثل قبل نیست و می توان از روش های الکترونیکی برای این موارد استفاده کرد. بازار تجارت برای هر نوع بادام ایرانی بسیار زیاد و صادر کنندگان زیادی از جمله صادرات و واردات جهانگیری نیز این کار را انجام می دهند. قیمت ها نیز مشخص و تجارت بادام در ایران به صورت گسترده انجام می شود. قبلا اینطور بود که محصولات به سختی به کشورهای دیگر می رسید اما علم امروز صادرات را به هر نقطه از جهان بسیار راحت کرده است، هر شرکتی می تواند صادرات بادام را به دورترین نقطه در جهان بفرستد، با علم الکترونیکی امروز پیدا کردن مشتری ها به راحتی انجام می شود،قبلا ایرانی ها بیشتر به کشور هند بادام صادر می کردند چون تاجران بیشتر بادام را صادر می کردند اما با علم امروز دیگر اینگونه صادرات به راحتی انجام می گیرد. به همین دلیل است که صادرات بادام ایرانی بسیار زیادتر و هر روز نیز در حال رشد است.

قیمت مغز بادام با کیفیت صادراتی:

صادرات بادام به صورت مغز نیز انجام می شود، البته علاوه بر اینکه با پوست نیز این نوع صادرات انجام خواهد شد، این نوع مغز شده بادام به شکل جداگانه و با قیمت متفاوتی فروخته و صادر می شود، البته با توجه به نژاد هر نوع بادام نیز این قیمت متفاوت می شود، کیفیا بادام نیز در این امر موثر است، مغز بادام که برای موارد زیادی از جمله تقویت ذهن بسیار مفید است در سراسر جهان دارای متقاضی های زیادی است بنابراین بازرگانی صادرات و واردات جهانگیری مغز بادام را صادر می کند.

بادام مارما یا مامایی ایرانی:

پیشگام تولید این نوع بادام ایران است. قبلا استادان کاشت این نوع بادام در مورد نوع که باید در زمین ها کشت شود تصمیم می گرفتند، اما امروزه براساس شرایط آب و هوایی و اقتصادی کشت و تولید Mamra Almond افزایش یافته است. مامرا یکی از بهترین بادام های با کیفیت در جهان است که سال هاست در بازارهای بین المللی ارائه می شود. این منبع غنی برای پروتئین ها و مواد معدنی است و در مناطق سردسیر ایران کاشته شده است. بادام مارما بر اساس وزن هسته در درجه های مختلف ارائه می شود.

محب بادام:

تولید محب بادام بیشتر در استان چهار محال و بختیاری ، به ویژه در مناطق روستایی انجام می شود. کشاورزان تقریباً 200 سال است که این نوع بادام را می کارند. در گذشته انواع مختلفی از بادام نیز وجود داشته که قرمزتر به نظر می رسند اما امروزه همه کشاورزان به کاشت محب بادام می پردازند.

در حال حاضر 18000 هکتار از روستای سامان زیر کشت بادام وجود دارد. درخت بادام محب پس از 5 سال شروع به باردهی می کند و به طور متوسط آنها می توانند به مدت 25 سال میوه بدهند. اگرچه این درختان شکوفا هستند اما نسبت به سرمای بهاره بسیار حساس هستند. این نوع بادام دارای پوسته نرم است که می تواند به راحتی با دست شکسته شود. این نوع بادام دارای منبع خوبی از ویتامین E است زیرا محتویات بادام کوهی به صورت پوسته ارائه می شود و می تواند یک انتخاب اقتصادی باشد.

بادام سنگی:

این نوع بادام پوسته سختی دارد که برای رسیدن به هسته آن باید شکسته شود. در شرکت صادرات و واردات جهانگیری فرآیند شکستن پوسته سخت توسط ماشین آلات انجام می شود و سپس آنها را با نیروی انسانی جدا می کنیم تا آنها را براساس اصول آنها طبقه بندی کنیم. این نوع در 4 درجه ارائه می شود و به صورت بو داده ، شور یا خام استفاده می شود. این ماده در صنایع غذایی و دارویی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و اخیراً به دلیل ارزش غذایی و قیمت رقابتی این نوع بادام به کشورهای مختلفی صادر می شود.

نوع درخت بعضی از آنها با ماشین آلات قابل برداشت نیستند. (به عنوان مثال ، میوه های محب بادام به سختی به شاخه آن می پیوندند و برداشت ماشین آلات ممکن است به درخت کامل آسیب برساند). پس از اتمام فرآیند برداشت ، ما شروع به برداشتن بدنه برای رسیدن به بادام پوسته ای می کنیم. در مرحله بعدی ، بادام توسط خورشید خشک می شود و دانه ها را در انبارهای خود تحت شرایط بهداشتی ذخیره می کنیم (برای اینکه آنها را تازه نگه داریم آنها را در یخچال قرار دهید).

بر اساس تقاضای مشتریان ما ، بادام های پوسته ای از انبار خارج می شوند.
ما پوسته سخت بادام را با ماشین آلات در کارخانه خود می شکنیم سپس آنها را بر اساس اونس آنها توسط نیروهای انسانی در محل کارخانه طبقه بندی می کنیم. هسته های آن را داخل کارتن های جوت قرار می دهیم و آنها را برای صادرات آماده می کنیم. هدف ما ارائه بهترین کیفیت با طراوت و شادابی کامل بادام در طول سال است.

Rate this post
نوشتهٔ پیشین
صادرات گوشت بلدرچین
نوشتهٔ بعدی
صادرات عسل | صادرات عسل ایران

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
تماس با مدیریت