صادرات خرما | صادرات خرما ایران

صادرات خرما | صادرات خرما ایران

ایران از لحاظ صادرات خرما جزء کشورهای برتر این حوزه می باشد. کشور ما از لحاظ میزان سطح زیر کشت این محصول در رتبه سوم جهانی قرار دارد. میزان بالای تولید آن باعث شده است تا مقادیر زیادی از این محصول به بازارهای جهانی راه پیدا کند. فروش این ماده غذایی با ارزش به کشورهای دیگر سبب رونق کسب و کار در مناطقی شده است که کشت آن انجام می گیرد.

موارد مهم در صادرات خرما

پروسه صادرات خرما همانند بسیاری از کالاهای دیگر نیازمند رعایت قوانین و قواعد مرتبط با آن می باشند. این کار یک فرایند نسبتا پیچیده است که انجام آن نیاز به تجربه و دقت نظر بالایی دارد. این روند با اخذ سفارش از کشورها و بازارهای خارجی آغاز شده و به رساندن سفارش به دست مشتری پایان خواهد گرفت. اولین نکته برای انجام درست این کار کسب اطلاع از بازارهای مهم و بزرگ خارجی و همچنین اطلاع از وضعیت فروش این محصول توسط رقبای دیگر است.

جمع آوری اطلاعات کاربردی از چگونگی بسته بندی و قیمت نهایی آن سبب خواهد شد شرکت های فعال در این زمینه تصمیمات درست و بنیادی برای فروش محصولات خود اخذ کنند. دومین قدم برای موفقیت در این کار یافتن یک خریدار معتبر و همیشگی و البته دست به نقد برای این محصول خوراکی و مغذی است. افراد و اشخاصی که مایل به کسب درآمد از این راه هستند باید از راه های متنوع مانند سفر کردن و یا به کمک فضای مجازی و وارد شدن به سایت های رسمی شرکت های وارد کننده کشور مقصد و یا به کمک شرکت های واسطه گر به این مهم دست بیابند.

قدم بعدی برای فروش این محصول در بازارهای خارجی گرفتن مجوزهای لازم برای این کار است. داشتن کارت بازرگانی یکی از الزامات برای خارج کردن این محصول از کشور است. خوشبختانه افرادی که موفق به گرفتن کارت بازرگانی نشده اند می توانند از کارت سایر افراد برای این کار استفاده کنند. شرکت ها و افراد زیادی در این میان هستند که با استفاده از کارت بازرگانی خود این کار را برای صادرکنندگان انجام خواهند داد. اما مهم ترین مرحله برای فروش این محصول در بازارهای خارجی رعایت قوانین و مقررات گمرکی و واردات کشور مربوطه می باشد.

کشورهای مهم خارجی برای صادرات خرما

کشورهای اروپایی مهم ترین و البته بزرگ ترین بازارها برای صادرات خرما می باشند. این کشورها سالانه میزان قابل توجهی از این محصول را از ایران خریداری خواهند کرد. انواع خرماهایی که روانه ی بازار این کشورها خواهند شد عبارتند از: مضافتی، پیارم، کبکاب و زاهدی است. در کنار اشتیاق بالایی که کشورهای اروپایی به وارد کردن این محصول از خود نشان می دهند قوانین سختگیرانه ای هم برای انجام این پروسه در نظر گرفته اند و قبل از وارد کردن و تزریق آن به بازار و مصرف شهروندان، آزمایشات مختلفی از جمله میزان کیفیت و سموم آن را مورد بررسی قرار خواهند داد.

بنابراین قبل از فروش و خارج کردن این خوراکی از کشور، لازم است تا افراد و شرکت های مرتبط از کیفیت و مرغوبیت آن اطمینان حاصل کنند. با توجه به تنوع بالای این محصول در ایران هر نوع از خرماهای ذکر شده یک خریدار مربوط به خود را دارد اما در کل، کشورهای عربی مانند عراق و قطر و امارات و عمان و همچنین چین و پاکستان و گرجستان و استرالیا، آلمان، ترکیه، فرانسه، روسیه، اندونزی، مالزی و آمریکا از مهم ترین وارد کننده گان این محصول ایرانی به کشورهای خود می باشند.

دلایل بالا بودن صادرات خرما به اروپا چیست؟

صادرات خرما به اروپا امری جدید و پدیده ای نو ظهور نمی باشد بلکه از دیرباز تا به امروز این کار رونق داشته است اما در سال های اخیر این امر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. مهم ترین دلیل آن مهاجرت بالای افراد از کشورهای آسیایی و البته عربی مانند الجزایر و سوریه می باشد. این افراد به دلیل عادت داشتن به خوردن این خوراکی مقوی از مهم ترین مشتریان آن در بازارهای اروپایی هستند.

رقبای اصلی ایران در صادرات این محصول چه کشورهایی هستند؟

هرچند ایران از لحاظ صادرات خرما دارای یک رتبه قابل قبول در سطح جهانی است اما کشورهای تونس و الجزایر و مصر بیشترین میزان فروش این محصول را در دست دارند که در بازارهای مختلف جهانی از جمله اروپا به رقابت با هم دیگر مشغول می باشند. با توجه به این که کشور ما از لحاظ تنوع مهم ترین کشور تولید کننده این ماده خوراکی است می توان با اندکی توجه و دقت و به کارگیری ظرافت های لازم برای بسته بندی آن، رتبه فروش خود را چندین پله ارتقا داد.

گران ترین نوع خرمای صادراتی

صادرات خرما شامل انواع مختلف و متنوعی از این محصول خواهد شد. اما گران ترین و بهترین نوع این محصول که در بازارهای خارجی جایگاهی ویژه ای پیدا کرده است نوع پیارم می باشد. این نوع بیشتر در مناطق جنوبی کشور مانند هرمزگان و خلیج فارس کشت و تولید خواهد شد. پوست نازک و چسبیده آن به گوشت سبب شده است تا فرایند شستشوی آن به صورت کامل انجام پذیرد.

قند موجود در این ماده غذایی از نوع فروکتوز است که به راحتی و در کم ترین زمان ممکن در سوخت و ساز بدن تجزیه خواهد شد. این خوراکی خوشمزه و مقوی سرشار از قند و پروتئین و مواد معدنی مفید می باشد که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. نکته مهمی که درباره این نوع خرما وجود دارد این است که درخت آن تحمل بالایی در برابر شوری آب و خاک دارد به همین دلیل در زمین های وسیعی از مناطق ذکر شده کشت خواهد شد. مجول و مضافتی در رتبه های بعدی این محصول از لحاظ قیمت می باشند.

روش های زیادی برای فروش این محصول در کشورهای خارجی وجود دارد. مرزهای زمینی، خطوط هوایی و همچنین راه دریایی که بیشتر برای ارسال آن به کشورهای حوزه خلیج فارس مورد استفاده قرار می گیرد راه های ارسال و فروش به شمار می آیند. تجاری که در این راه قدم خواهند گذاشت باید به طور دقیق از فرایند کار اطلاع داشته باشند. همچنین رعایت تمام و کمال قوانین، از موارد مهم موفقیت در این کسب و کار است.

صادرات خرما از ایران

میوه خرما از نخل خرما یکی از با کیفیت ترین میوه های گرمسیری است که فقط در مناطق خاصی از جهان قابل پرورش است. نخل خرما را می توان در محیط های سخت و نیمه خشک و خشک که در تعداد محدودی از کشورها قرار دارد کشت کرد. ایران به دلیل آب و هوای متنوع خود در کشت خرما موفق عمل کرده است.

خرما خوشمزه است و بسیار مقوی است. در بعضی از نقاط جهان مانند خاورمیانه ، هزاران سال خرما به عنوان غذای اصلی بوده یا به عنوان جایگزین ساکارز مانند غذای کودک بوده است. میوه خرما از نظر اقتصادی دارای ارزش اقتصادی است زیرا از تمام قسمتهای آن (تنه خرما ، برگ خرما ، برگچه خرما ، پایه برگ خرما ، ساقه میوه ، گوشت خرما ، دانه خرما ،میوه آبدار خرما) برای انسان استفاده می شود. میوه خرما یک محصول تجاری است و بیشتر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه خرما را به عنوان یک محصول با ارزش صادرات می کنند.

همچنین ، این دلیل تولیدکنندگان فراوان محصولات خرما است ، به عنوان مثال ملاس خرما ، خمیر خرما ، شکر مایع خرما ، شکر پودر خرما ، خرما خرد شده ، سرکه خرما ، کنسانتره آب خرما ، دانه های خرما ، پودر دانه خرما و همه این موارد نشان می دهد که صادرات خرما در جهان دارای اهمیت زیادی است. صادرات و واردات جهانگیری این نوع صادرات خرما را انجام می دهد.

تاریخچه میوه خرما ایران

تصور می شود که نخل های میوه خرما اولین گیاه در جهان باشد که توسط انسان برای غذا استفاده می شود. گفته می شود منطقه خلیج فارس منشا تولید نخل هایی است که از 6000 سال قبل از میلاد مسیح کشت می شوند. در دوران پیش از اسلام ، در جنوب شرقی عربستان پرورش نخل میوه خرما در 2500 سال قبل از میلاد پیش بینی شده است.

خرما همچنین در شمال آفریقا از غرب تا مراکش کشت می شود در حالی که فقط در جنوب کالیفرنیا و آریزونا در ایالات متحده کشت می شود.در ایران نیز در مناطق گرمسیر نخل خرما کاشت می شود.

کاشت میوه خرما در ایران

میوه خرما در یک نخل خرما پرورش داده می شود و همانطور که می دانیم فقط در آب و هوای گرم رشد می کند. نخل های خرما که از نظر تجاری پرورش می یابند برای اطمینان از کیفیت مطلوب خرما هستند. نام علمی این میوه ، Phoenix dactylifher ، به نخل های پر گفته می شود که ممکن است با طول عمر بیش از 200 سال بیش از 100 فوت رشد کنند و از هزاران سال پیش به عنوان منبع غذایی استفاده می شود. فقط نخل خرما میوه را تولید می کند ، اما برای تولید خرما به درخت نر و ماده نیاز دارید.

فصل فصل میوه خرما در اوایل سال شروع می شود که درختان را پس از پایان دوره خواب تمیز می کنیم. در این زمان ، ما باید با بریدن خارهای برگهای میوه خرما شروع کنیم. اعراب گاهی نخل میوه خرما را “پادشاه واحه” می نامند. پرورش نخل دشوار است.

به گفته اعراب ، محیط ایده آل برای آنها “با پا در آب و سر در آتش آسمانها” است. یعنی به حداکثر رطوبت و گرما نیاز دارند. اول از همه ، برای شروع رشد میوه ، باید گرده افشانی شود. این بدان معنی است که گرد و غبار (گرده) خاصی از درخت نر باید روی درخت ماده دمیده شود (قرار داده شود). یک هفته پس از گرده افشانی ، یک میوه سفید بسیار کوچک در کف دست زن ظاهر می شود.

تولید میوه خرما در ایران

در سال 2018-FAO ، ایران با تولید سالانه بیش از 1،200،000 متریک تن ، سومین کشور پیشرو در تولید خرما در جهان بود. نخل خرما به طور عمده در جنوب ، جنوب شرقی و جنوب غربی ایران کاشته می شود. فرصت خوب و پتانسیل زیادی برای تجارت این کالا در ایران وجود دارد. خرمای ایرانی در دو نوع وجود دارد:

خرما تازه ایرانی

نام: خرما بم مازافاتی و خرما زلال برهی زرد و خرما رطب
دستورالعمل نگهداری: در یخچال
بسته بندی: خرده فروشی و عمده
حمل و نقل: به ظرف 40 فوت ارجاع دهید

خرما نیمه خشک ایران

نام: پیارم ، خاخام ،، کالوته ، لولو ، های زاهدی ، شاهانی
دستورالعمل ذخیره سازی: در دمای اتاق
بسته بندی: خرده فروشی و عمده
حمل و نقل: ظرف خشک
صادرات هر نوع خرما توسط بازرگانی صادرات و واردات جهانگیری انجام می شود.

ارزش مغذی میوه خرما ایران

خرما تازه ایرانی و خرما نیمه خشک ایرانی نه تنها شیرین هستند ، بلکه پر از ارزش غذایی نیز هستند. خرما ایران منبع غنی از کالری ، کربوهیدرات ، چربی ، قند ، پروتئین ، فیبر غذایی ، ویتامین ها (C & B6) و مواد معدنی (کلسیم ، آهن ، منیزیم ، منگنز ، فسفر ، پتاسیم) است.

شاید این یادداشت برای شما جالب باشد که حقایق تغذیه ای خرما نیمه خشک از خرما تازه بالاتر است. طبق انواع خرما ایرانی ، 100 گرم خرما نیمه تازه یا خرما نیمه خشک 340 کیلو کالری ، 85 گرم کربوهیدرات ، 0.5 گرم چربی کل و 71.7 گرم قند ارائه می دهد در حالی که 100 گرم خرما تازه ایرانی 280 کیلوکالری کالری ، 74 گرم کربوهیدرات و 0.16 گرم چربی کل و 65 گرم قند دارد. Export of dates به تمامی کشورهای عربی و همسایه و حتی به تمامی نقاط جهان صادر می شود که دارای کیفیت بسیار مطلوبی است.

خرما مازافاتی ایرانی

خرما مضافتی یا موزفاتی یکی از انواع خرما در ایران است که به عنوان خرما بام ، خرما رطب و خرما کیمیا شناخته می شود. این خرما مرطوب محبوب ترین و پر فروش ترین میوه خرما نرم در جهان است.

خرما ارگ موزفاتی برای اکثر مصرف کنندگان از ظاهری جذاب و با طعم و مزه عالی برخوردار است. از خوردن تکه های خرما مازافاتی هیچ وقت احساس بدی ندارید. بافت نرم ، رنگ مشکی دلپذیر ، عطر و طعم لذیذ و رطوبت بالا از ویژگی های خاص این خرما رطب است. این نوع خرما در دو نوع تازه و نیمه تازه موجود است.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
صادرات تخم مرغ
نوشتهٔ بعدی
صادرات حبوبات

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
تماس با مدیریت