صادرات زعفران

صادرات زعفران

زعفران (crocus sativus) یک گیاه چند ساله کوچک با ارتفاع 10 تا 30 سانتی متر است. از وسط یا پایه پیاز و ساقه ، برگهای باریک و بلند بیرون می آیند. از وسط برگ ها ، ساقه های گل ظاهر می شود که به سه شاخه گل منجر می شود. گل های زیبا با شش گلبرگ بنفش ، که در برخی از انواع ممکن است به رنگ بنفش یا بنفش مایل به قرمز تغییر یابد.

این گل سه پایه و یک مادگی را که منجر به شاخه های کلاله به رنگ قرمز مایل به نارنجی می شود ساخته است. بخش قابل استفاده از این گیاه ، آخرین بخش خامه و کلاله سه گانه است که با نام معروف “زعفران” شناخته می شود ، که حاوی بوی معطر با طعم کمی تلخ است. توزیع جغرافیایی زعفران در ایران از خراسان (قاینات ، بیرجند و گناباد) ، یزد ، کرمان ، گیلان و مازندران است. در سال های اخیر ، زعفران نیز در کرج ، قم کشت شده است.

کشت زعفران:

کشت زعفران (Crocus به ویژه خراسان) به 3000 سال پیش برمی گردد. این گیاه رنگارنگ و گرانبها تاریخی ، هیچ ساقه ای ندارد ، اما پیاز را در خود نگه می دارد ، زیرا در خاک بیابان کشت می شود ، به عنوان طلای سرخ یا طلای کویر شناخته می شود از 150 گل ، یک گرم زعفران و از حدود 147 هزار گل تازه ، یک کیلوگرم زعفران خشک حاصل می شود.

به دلیل عطر و طعم و رایحه آن ، در محصولات غذایی ، دارویی و مواد شیمیایی زراعی کاربرد متنوعی دارد. بر اساس تولید محدود آن به عنوان یک محصول با ارزش در نظر گرفته می شود. ایران با تولید متوسط 100 تن در سال ، ایران رتبه اول تولید زعفران را دارد.

کویرها و مناطق خشک خراسان جنوبی را می توان اصلی ترین نژاد این گیاه دانست ، رشد زعفران در این منطقه به 700 سال پیش برمی گردد. زعفران گیاهی نادر است که در شرایط سخت رشد می کند. با توجه به ریشه تاریخی آن در ایران جذابیت این سرزمین با صادرات زعفران به سراسر کشور ها بیشتر شده است.

کلاله های گل زعفران یا سر قرمز آن را ریشه می نامند ، در ابتدای کشت رنگ قرمز روشن را نگه می دارد و به تدریج به رنگ قرمز تیره تغییر می یابد. این بو و طعم تازه ای دارد که می تواند به غذا منتقل شود.

برای کشاورزان در زعفران خراسان (طلای سرخ) درآمد اصلی است. گیاه فقط دو بار به آب نیاز دارد ، یک بار اوایل ماه اکتبر در مرحله اول (مرحله پیش تولید) و همچنین اوایل دسامبر (بازده). آب بهار ، باران و برف برای آن کافی است. کاشت و برداشت ، فرصت های شغلی زیادی ایجاد می کند ، حمل و نقل ان گران نیست و می تواند فناوری تولید را به صورت صادرات زعفران ارائه دهد.

آنچه درباره صادرات زعفران باید بدانید:

از آمارهای غیررسمی منتشر شده در مورد زعفران و شرکت های فعال در این زمینه ، بیان شده است که بیش از صد هزار خانواده از این محصول استفاده می کنند ، به ویژه در شهرهای تربت حیدریه ، فردوس ، گناباد ، بجستان ، سرایان و بیرجند و کاشمر ، در استان خراسان جنوبی رضوی ، شهر اقلید و استهبان در استان فارس. از 230 تن زعفران که سالانه در سراسر جهان تولید می شود ، بیش از 170 تن در خراسان بدست می آید و مابقی محصولات اسپانیا ، یونان ، مراکش ، هند و افغانستان است. استان خراسان رضوی حدود 172 تن زعفران تولید می کند و با 75.5 درصد تولید ، اولین تولید کننده کشور است و صادرات زعفران را نیز انجام می دهد.

تاریخچه کشت زعفران

در ضمن صادرات زعفران به بسیاری از نقاط جهان باستان ، یونانی ها ، رومی ها ، چینی ها و اعراب سامی را از خصوصیات آن آگاه بودند. آنها همچنین به ملتهای اسلامی اطراف مدیترانه در مورد نحوه پرورش این گیاه در حدود قرن اول تا چهارم آموزش دادند. اولین کشت زعفران ایرانی توسط ایرانیانی انجام شد که توسط موآویه در مناطق شام برگزار می شد ، کشت زعفران در آفریقای شمالی و اندلس (اسپانیا اسلامی) و ساغلی (سیسیل) رایج شد و قبایل ایرانی مانند رستمیان و بانوتابری نقش عمده ای در تحول برداشت زعفران داشت.

اسناد تاریخی نشانگر این واقعیت است که از زمان های بسیار قدیم ایرانیان عاشق طلا و زعفران بودند ، تا حدی که در جشن هایی مانند جشن های شب ، عروسی و اعیاد ، با طلا و زعفران از قدم های مهمانان خود استقبال می کردند.

اجزای مهم زعفران:

مهمترین ترکیبات موجود در زعفران ترکیبات زردی هستند که به خوبی در آب قابل حل هستند (مشتقات کروستین) ، از جمله ترکیبات تلخ مانند Picrocrocin که مقوی برای معده هستند ، مواد معطر (روغنهای اساسی) مهمترین آنها گلزعفران است که گاهی اوقات 1 ٪ زعفران ، حداکثر 10٪ روغن ثابت ، رطوبت 13٪ ، با ترکیب مواد معدنی 5٪ است.

بازرگانی صادرات و واردات جهانگیری، یکی از بزرگترین شرکت های فروش صادراتی زعفران ایران است که شامل با استفاده از قیمت مستقیم کشاورز یا اصلاح قیمت این بازرگانی قیمت گذاری زعفران را اعلام می کند. در جدول زیر می توانید با انواع صادرات زعفران آشنا شوید.

به دلیل طعم ، بو و رنگ زرد نفیس آن اغلب در صنایع نانوایی ، بستنی ، دارویی ، آرایشی و بهداشتی و سایر موارد استفاده می شود. زعفران صادراتی جهانگیری در چهار روش مختلف ایجاد و بسته بندی شده است که می توانید در نمودار زیر پیدا کنید.

انواع عفران صادراتی:

– زعفران پوشال

ترکیبی از زعفران که بلندتر و ضخیم تر است، شامل کلاله ها با کرم 3-5 میلی متر است، از 101 کیلوگرم گل می توان 1 کیلو تولید کرد.

– زعفران سرگل

خالص و شامل کلاله با کرم است، از 105 کیلوگرم گل می توان 1 کیلو تولید کرد.

– زعفران نگین

شامل کلاله با گلهای کامل خامه ای زعفران است.

– زعفران کنج یا سفید

این نوع زعفران فقط حاوی کرم است و هیچ رنگی ندارد.
در صورتی که سوال بیشتری درباره صادرات زعفران داشتید با بازرگانی صادرات و واردات جهانگیری تماس بگیرید.

4.9/5 - (11 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
صادرات پسته | صادرات پسته ایران
نوشتهٔ بعدی
صادرات فرش

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
تماس با مدیریت