صادرات کشمش

کشمش ، از انواع محبوب میوه های خشک هستند به طور خاص ، آنها انواع مختلفی از انگور خشک هستند. که از ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های ضروری استفاده می شود ، در غذاهای مختلف در سراسر جهان در غذاهای شیرین و شور استفاده می شود. علی رغم محبوبیت آنها ، هنوز سردرگمی زیادی در مورد این غذاهای خوشمزه وجود دارد.

ایران بعد از برخی از کشور های جهان تولید کننده کشمش در جهان و صادر کننده اصلی است که مقدار زیادی از کل تولید کشمش جهان از کل صادرات کشمش را به خود اختصاص داده است. بهترین مقصد صادراتی برای کشمش ایران کشورهای عربی است که به طور متوسط 80 درصد از کل صادرات کشمش را دریافت می کند.

هدف اصلی این مطالعه پرداختن به صادرات کشمش است و اینکه صادرات و واردات جهانگیری را معرفی کنیم که در صادرات کشمش دستی دارد و به شکل طولانی مدت این کار را انجام می دهد. برای پیش بینی صادرات کشمش در ایران از یک روش مدل سازی سری زمانی (صاف کردن دو نمایی) استفاده شده است. پیش بینی های صادرات کشمش در ایران با استفاده از داده های سالانه مربوط به سال های اخیر است.

مروری بر کشمش تولیدی و صادرات جهانی

کشمش از نظر تولید بعد از خرما است ، اما موقعیت بسیار بالاتری نسبت به خرما در بازارهای جهانی دارد. بیش از 80٪ صادرات کشمش توسط ترکیه ، ایران ، یونان ، ایالات متحده و شیلی انجام می شود. در جهان ، واردات کشمش بسیار زیاد است و می توان گفت بسیاری از کشورها کشمش وارد می کنند ، از جمله آنها می توان به امارات ، روسیه ، اوکراین ، آلمان ، مصر ، کانادا ، پاکستان ، ترکیه ، اسپانیا و کویت اشاره کرد. شما باید بدانید که ترکیه و امارات با وجود اینکه تولید کشمش هستند ، واردکننده کشمش نیز هستند!

جایگاه ایران در تولید کشمش

تاریخچه تولید کشمش در ایران صدها سال پیش برمی گردد و جالب است بدانید که ایران از نظر تنوع در تولید کشمش در رتبه اول قرار دارد. به دلیل آب و هوا و شرایط آب و هوای ایران ، یکی از مستعدترین کشورها در تولید انواع محصولات باغی به ویژه انگور و کشمش است که ایران را در زمره ده کشور مهم در زمینه باغبانی قرار می دهد. از میان 85 رقم انگور تولید شده در ایران ، از انگور سفید برای صادرات کشمش استفاده می شود.

به طور کلی ، کشمش ایرانی پنج نوع است ، از جمله:

کشمش طلایی
مویز
کشمش سلطانا
کشمش سبز
کشمش آفتابی

و کیفیت بالایی برای صادرات به کشورهای دیگر دارند. صادرات و واردات جهانگیری تمامی این موارد را صادر می کند.

درباره صادرات کشمش بیشتر بدانید:

کشمش ایرانی در ایران کشمش از جمله کشمش طلایی ، کشمش تیز و کشمش سبز کشمیر صادر می شود. درست است که کشمش از نظر تولید بعد از خرما دوم است ، اما بالاتر از خرما در بازارهای جهانی است. ایران در حال حاضر سومین صادر کننده کشمش در جهان است.
کشمش ایرانی به بیش از 100 کشور جهان صادر می شود. سابقه تولید کشمش در ایران به صدها سال پیش برمی گردد و جالب است بدانید که ایران از نظر تنوع در تولید کشمش در جهان رتبه اول را دارد.

ایران با صادرات 92000 تن (7٪ مصرف جهانی) کشمش به ارزش سالانه 70 میلیون دلار ، سومین صادر کننده کشمش در جهان است. کشمش ایرانی انواع مختلفی دارد. کشمش طلایی ، کشمش سلطانا ، کشمش کشماری ، کشمش مویز ، کشمش فخری. مزیت کشمش ایرانی اصولاً قیمت آن و روشهای مختلف فرآوری آن است و همین دلیل باعث شده که کشمش ایرانی از بهترین کشمش های جهان باشد.

کشمش ایرانی اعتقاد بر این است که انسان کشمش را هنگام خشک شدن انگور کشف کرده است. در كتابهای تاريخ اشاره شده كه کشمش از انگور تا سال 1490 قبل از میلاد خشک شده بود. اما چند صد سال گذشت تا مشخص شود که کدام نوع انگور بهترین کشمش را تولید می کند. در ایران ما می توانیم انواع کشمش را به کشمش دانه دار کشمش غیر دانه ای ، کشمش سبز ، کشمش برنجی و توت تقسیم کنیم.

کشمش سبز و کشمش برنج از انگور بدون هسته و از انواع انگور بذر شده تهیه می شود. ما روش تهیه کشمش را توضیح می دهیم ، زیرا این نام ها مربوط به روش تهیه کشمش و همچنین نوع انگوری است که در تولید کشمش استفاده می شود. در ایران بیش از 200 نوع انگور به زبان های مختلف نامگذاری شده است ، اما بدیهی است که بیشتر این نام ها مربوط به یک مورد است که در مکان های مختلف نام های مختلفی پیدا کرده است.

جایگاه کشمش ایرانی در تولید کشمش

سابقه تولید کشمش در ایران به صدها سال پیش برمی گردد و جالب است بدانید که ایران از نظر تنوع در تولید کشمش در رتبه اول قرار دارد.

به همین منظور ، رتبه بندی آب های ایران از ابتدای قرن بیستم در میان ده کشور برتر قرار گرفته است. از میان 85 نوع انگور تولید شده در ایران ، از انگور سفید بدون دانه برای صادرات کشمش استفاده می شود.

فواید کشمش

کشمش ایرانی انگور خشک ، به ویژه انگور گوشت سفید است. این انگورها در ابتدا به رنگ پوست سبز هستند و با خشک شدن تیره می شوند ، به میوه خشک متراکم و تیره رنگی که حاوی دانه های ریز است تبدیل می شوند و با عطر و طعم شیرین می ترکند. کشمش معمولاً در ایالات متحده ، ترکیه ، ایران ، یونان و استرالیا تولید می شود.
کشمش به عنوان یک ماده مغذی خورده می شود. در غذاهایی مانند بلغور جو دوسر ، میله گرانولا و مخلوط می شود. و در کیک ، پای و سایر غذاهای پخته شده استفاده می شود. آنها اغلب قبل از استفاده در کالاهای پخته شده در الکل یا مایعات دیگر خوش طعم خیس می شوند ، زیرا مایع را به راحتی جذب می کنند. صادرات و واردات جهانگیری انواع کشمش را صادر می کند.

کشمش ایرانی:

کشمش ایرانی منبع استثنایی مواد شیمیایی طبیعی است که به آنها مواد مغذی گیاهی گفته می شود ، مانند فنل ها و پلی فنول ها. این نوع مواد مغذی آنتی اکسیدان محسوب می شوند. مطالعات نشان داده است که کشمش حاوی مواد شیمیایی شیمیایی است که می تواند باعث سلامت دندان و لثه شود. مواد شیمیایی موجود در کشمش ، از جمله اسید اولئانولیک ، اسید لینولئیک و اسید لینولنیک ، با باکتری های موجود در دهان شما که منجر به حفره می شوند ، مبارزه می کنند. به عبارت دیگر ، خوردن کشمش به جای غذاهای میان وعده ای شیرین در واقع می تواند لبخند شما را سالم نگه دارد.

Rate this post
نوشتهٔ پیشین
قوانین صادرات زعفران چیست؟
نوشتهٔ بعدی
صادرات پسته | صادرات پسته ایران

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
تماس با مدیریت