صادرات گردو

صادرات گردو:

اروپا یکی از بزرگترین بازار واردات گردو در جهان است که تقریباً نیمی از کل واردات را نمایندگی می کند. واردات گردوی اروپایی که تحت تأثیر گرایش مصرف کنندگان به سمت تغذیه سالم در حال رشد است. گردو با عنوان “مغز گردو” سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 به بازار عرضه می شود. ایتالیا ، آلمان و اسپانیا بیشترین فرصت را به صادرکنندگان ارائه می دهند.

معرفی انواع هسته های سبک ، صدور گواهینامه ایمنی غذایی و رعایت استانداردهای مسئولیت اجتماعی شرکت ها می تواند مزایای زیادی نسبت به رقبا داشته باشد. در ایران نیز صادرات گردو به شکل گسترده انجام می شود، گردو دارای مزایای زیادی است و بازرگانی صادرات و واردات جهانگیری نیز هر نوع صادرات گردو را انجام می دهند.

توضیحات محصول گردو:

از نظر گیاه شناسی ، یک گردو دانه خوراکی بزرگ و چروکیده درخت برگریز است (گونه های Juglans regia). شامل دو نیمه در یک پوسته سخت است که در یک پوسته سبز محصور شده است. با این حال از نظر تجاری ، گردو به ندرت در پوسته خود معامله می شود. معمولاً پوسته ها برداشته می شوند و خشکبار به طور طبیعی خشک می شود. گردو را می توان به صورت پوسته ای معامله کرد که تقریباً یک سوم تجارت بین المللی را تشکیل می دهد یا پوسته پوسته شده که دو سوم باقی مانده صادرات گردو را تشکیل می دهد.

بعد از اینکه پوسته برداشته شد ، هسته ها بازرسی و مرتب می شوند و سپس می توان آنها را به اشکال مختلف مورد معامله برای صادرات گردو قرار می دهند. مغز گردو را می توان به صورت خام یا پخته شده به عنوان میان وعده مصرف کرد ، اما در ایران بیشتر به عنوان ماده ای برای پخت و پز خانگی و تولید مواد غذایی مصرف می شود.

محبوبیت گردو در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است ، به دلیل مزایای مختلف سلامتی آن در رسانه ها معمولا صادرات گردو یکی از مواردی است که هر کشور را با رونق اقتصادی همراه می کند.

گردو در کشورهای مختلفی کاشته می شود ، اما تولید کنندگان برتر جهان چین و ایالات متحده هستند. گردو در پاییز برداشت می شود ، زمانی که پوسته های بیرونی سبز شروع به خشک شدن و خرد شدن می کنند. محصولات نیم کره شمالی در ایالات متحده ، هند ، چین ، فرانسه ، ایتالیا و اروپای شرقی بین اوت و نوامبر برداشت می شود. محصولات نیم کره جنوبی در شیلی و استرالیا بین مارس و آوریل برداشت می شوند. کشورهای تولید کننده انواع مختلف محلی را می کارند ، اما یکی از ارقام برجسته در جهان ، گونه آمریکایی چندلر است. در ایران نیز گردو دارای گونه های متفاوتی است.

الزامات اساسی کیفیت برای صادرات گردو عبارتند از:

وقتی گردو به صورت پوسته معامله می شود ، پوسته باید کامل باشد و شکسته نشود. با این حال ، ایجاد ترک های سطحی کوچک مجاز است.
گردوی پوسته شده باید عملا عاری از هرگونه ماده خارجی قابل مشاهده باشد. برای گردوهای پوسته ای ، قطعات کوچک پوسته چسبیده (بیش از 10٪) مجاز است.

عدم وجود حشرات ، کپک زدگی ، خشکی یا خسارت.

میزان رطوبت: حداقل 20٪ برای گردوی تازه در پوسته ؛ حداکثر 12 درصد برای گردوی خشک شده در پوسته ؛ برای مغز گردو حداکثر 5٪.
سبک: مغز گردو در پنج دسته طبقه بندی می شود: نصف ، مغز خرد شده (بخشی که حداقل سه چهارم و نیم را نشان می دهد) ، قطعات بزرگ و قطعات خرد شده.
طعم مشخصه و عاری از بو یا طعم خارجی

الزامات خاص کیفیت گردو عبارتند از:

رتبه – طبقه بندی گردو به طور رسمی در اتحادیه اروپا تعریف نشده است. با این حال ، طبقه بندی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا (UNECE) به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که گردوها در سه کلاس اصلی طبقه بندی می شوند: کلاس I ، کلاس II و کلاس III. این طبقه بندی براساس نقص مجاز است. گردو علاوه بر این با توجه به رنگ هسته در سه کلاس طبقه بندی می شود.

اندازه گذاری – دسته بندی درجه بندی گردو به طور رسمی در اتحادیه اروپا تعریف نشده است. بیشترین طبقه بندی درجه بندی شده نیز توسط UNECE است. برای گردوهای پوسته ای ، حداقل اندازه 26 میلی متر است. کلاس II ، در اندازه ، حداقل 24 میلی متر است.

ویژگی های خاص – در عمل ، کیفیت و قیمت معمولاً با ترکیبی از سبک محصول (کل ، مخلوط یا قطعات) ، شکل مغز ، درجه و تنوع تعیین می شود. به طور کلی ، قیمت های بالاتر با انواع هسته رنگ روشن ، مانند چندلر ، و اندازه های بزرگتر حاصل می شود. بازرگانان ایرانی هنوز مرتباً از نوع دیگری از درجه بندی استفاده می کنند. آنها گردوها را بر اساس رنگ و درصد مغز طبقه بندی می کنند. بازرگانی صادرات و واردات جهانگیری صادرات گردوی ایرانی را به طور کامل از هر نوعی انجام می دهد.

برچسب زدن بر روی صادرات گردو:

نام محصول باید روی برچسب نشان داده شود و یا “مغز گردو” یا “گردوی پوسته ای” را بخوانید. روش معمول این است که انواع ، کلاس ، اندازه و سال محصول را روی برچسب قرار دهید. تعداد نصف در هر کیلوگرم و تاریخ اختیاری است.

اطلاعات مربوط به بسته بندی های غیر خرده فروشی باید در بسته بندی یا در اسناد همراه ذکر شود. برچسب بسته بندی فله باید حاوی موارد زیر باشد:

نام محصول؛

تعداد گردو

نام و آدرس تولید کننده ، بسته بندی کننده ، توزیع کننده یا وارد کننده ؛ صادر کننده
دستورالعمل های ذخیره سازی و حمل و نقل به دلیل محتوای روغن بسیار مهم است ، که در صورت عدم استفاده صحیح از آن می تواند بر کیفیت محصول تأثیر منفی بگذارد.
شناسه لات و نام و آدرس سازنده ، بسته بندی کننده ، توزیع کننده یا وارد کننده ممکن است با یک علامت شناسایی جایگزین شود.
بازرگانی صادرات و واردات جهانگیری صادرات گردو را با نوع بسته بندی خاص خود انجام می دهد. اگر درباره این نوع صادرات سوالات بیشتری دارید با کارشناسان سایت ما ارتباط برقرار کنید.

Rate this post
نوشتهٔ پیشین
صادرات فندوق
نوشتهٔ بعدی
صادرات گوشت بلدرچین

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
تماس با مدیریت